BLOGLARWeb tasarım Nedir? İzmir Kurumsal Web Tasarım

BLOGLARWeb tasarım Nedir? İzmir Kurumsal Web Tasarım

Web tasarım Nedir?

Web siteleri ve çevrimiçi kaynaklar günlük hayatımızın bir parçası haline geldikçe, web tasarıma yönelik talepte oldukça büyük bir artış gözlenmektedir. Günümüz dünyasının gelişen teknolojisi ile birlikte sanal pazarlama alanında da adımlar atılmaya başlanmıştır. Bu sebeple Web Tasarım hayatımızın bir parçası haline gelmiştir ve büyük bir önem taşımaktadır. Peki, tam olarak web tasarımı nedir?

Genel çerçevede incelendiğinde web design; web sitelerinin planlanması, gerekli analizlerin yapılması, veri toplanması ve planlanan tasarımın oluşturulmasıdır. Web Tasarım bir süreçten ve aşamalardan oluşmaktadır. Bu aşamaların bazıları bilgi mimarisi, kullanıcı arabirimi, site yapısı, gezinme, düzen, renkler, yazı tipleri ve genel görünümdür. Bu işlemler tamamını tasarım prensipleri ile birleştirilerek Web Tasarım Nedir ve Web Tasarım Nasıl Yapılır gibi sorulara cevap verebiliriz.

Web Tasarımı Nedir ve Web Tasarımı Nasıl Yapılır vb. sorular müşterilerimiz tarafından bize sıklıkla sorulan sorular arasındadır. Tasarım, açıkça, web tasarımının önemli bir parçasıdır. Bu tam olarak ne anlama geliyor?

Tasarım, tasarım – denge, kontrast, vurgu, ritim ve tasarım öğeleri – çizgiler, şekiller, doku, renk ve yön prensiplerini içerir. Bunlar Web Tasarım işlemlerinin temel hatlarıdır. Her işte olduğu gibi temel sanal ortamda da kuracağınız temeller ne kadar sağlam olursa, sitenize alacağınız trafik ve popülerliğiniz bir o kadar fazla olacaktır. Bu sebeple profesyonel anlamda bu işi bilen kişilerle çalışmanız gerekmektedir.

Kurumsal Web Tasarım ve Sanal Pazarlama

Kurumsal Web Tasarım ve Sanal Pazarlama günümüz standartlarında her şirketin ve oluşumun ihtiyacı olan işlemlerin başında gelmektedir. Bu anlamda dikkat edilmesi gereken bazı olgular vardır.

Bilgi Mimarisi Web Tasarım Nedir?
Web Tasarım Nedir?

Web Sitesi Yapısı
Kullanıcı Arayüzü
Navigasyon Ergonomisi
Web Sitesi Düzeni
Renkler ve Kontrastlar
Yazı Tipleri ve Görüntüler (Fotoğrafçılık)
Logo Tasarımı

Web siteniz bir numaralı satış ve pazarlama aracınız olmalı. Google’ın ilk sayfasında yer alan ve ziyaretçileri potansiyel müşterilere dönüştüren bir web sitesi oluşturmak deneyim gerektiren bir konudur. Dijital dünyada 10 yılı aşan deneyimiyle Deniz-Web; Web Tasarım, Web Yazılım, Mobil Yazılım, SEO gibi tüm ihtiyaçlarınıza profesyonel çözüm üretmektedir. Oluşturmak istediğiniz projeyi bizimle paylaşarak sizlere detaylı bilgilendirme yapmamızı talep edebilirsiniz.