BLOGLARWeb Sitesi Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli!

BLOGLARWeb Sitesi Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli!


Bir web sitesi yaptırmaya karar verdiğinizde, internet üzerinden ya da çevrenizden pek çok kişinin çeşitli fiyat skalalarında internet sayfası yapıyor olduğunu göreceksiniz. Sizin ya da markanızın internet üzerindeki yüzü olan web sayfasının, doğru bir tasarımla ve kullanıcı dostu çalışma prensibiyle çalışıyor olması kendinizi ve ürünlerinizi doğru bir şekilde sayfa ziyaretçilerine tanıtmanızı sağlayacaktır.

Web sitesi yaptırmaya karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken belli başlı noktalar vardır. Bu noktalara dikkat edilerek tasarlanmış olan bir web sitesi sizi hedefinize daha da yaklaştıracaktır.

Şimdi Web Sitesi Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Konusuna Değinelim:
1- Öncelikle nasıl bir internet sitesi istediğinize karar verin. Web sayfanızda olmazsa olmaz başlıkları belirleyin. Bu belirlemeyi yaparken, mümkün olduğunca öngörülü olun ve ileride eklemeyi düşüneceğiniz başlıkları da not edin.

2- Sizi ya da markanızı nasıl bir tasarım temsil etmeli ona karar verin. Web sitenizin sizin ya da firmanızın vitrini olacağını unutmayarak hareket etmelisiniz. Bunun için farklı web sitelerinin beğendiğiniz noktalarını web sitesi tasarımcınız ile tartışın.

3- Sizi doğru temsil edecek olan renklere karar verin. Bu noktada, göz yormayacak renk uyumları işinize yarayacaktır. Renklerin uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. En çok beğenilen web site tasarımlarını incelediğinizde genellikle sade renklerin kullanıldığını göreceksiniz.

4- Müşteri portföyünüzü düşünün ve unutmayın ki bu sayfanın ziyaretçileri onlar. Onlara hitap eden bir tasarım sizin için oldukça işlevsel olacaktır.

5- İnternet sitenizi tasarlayacak ve yapacak olan kişi ya da kişileri doğru seçin. Her şeye evet diyen değil, sizin kendinizi anlatmanıza bağlı olarak işinizi geliştirici sorular sorarak projenizi geliştirmeye istekli bir web tasarımcısına güvenin.

6- Web sitesi tasarımcınızı seçtikten sonra, kendinizi ona doğru ve eksiksiz biçimde anlatın ve internet sitenizde bulunmasını istediğiniz tüm görsel ve yazılı materyalleri onunla paylaşın. Bol araştırma yaparak kusursuz bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

7- Web sayfanızın alan adını yani “www.sizinadınız.com“u mutlaka alın ve kendi adınıza tescil ettirin.

8- Web sitenizin tüm tarayıcılarda ve tüm cihazlarda doğru ve eksiksiz bir şekilde çalıştığından emin olun.