BLOGLARSEO Uyumlu Web Sitesi

BLOGLARSEO Uyumlu Web Sitesi

SEO adı verilen web siteleri için yapılan çalışmalar İngilizce’de Search Engine Optimization olarak bilinir. Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu’dur. Bu çalışmaların anlamı tasarlanan web sitelerinin Google sıralamasında üstlere yerleşmesinin sağlanmasıdır. SEO çalışmalarında web tasarım da önemlidir. Bir internet sitesinin arama motorlarıyla uyumlu çalışması sağlanarak sıralamada yükselmesi amaçlanır. Bir diğer deyişle web sitesi Google algoritmalarına uygun hale getirilir. Google’ın site sıralamalarını yaparken baz aldığı bazı kriterler vardır. İzmir profesyonel web tasarım konusunda bu kriterlere uyumluluk amaçlanması İzmir SEO çalışmalarının esasıdır.

Google Sıralamasında Neler Dikkate Alınır?

İnternet kullanıcıları herhangi bir sorgu yaptıklarında, o sorguya en uygun ve en net cevap olabilecek sonuçlara ulaşmak isterler. Google algoritmaları da kullanıcıların bu sorgulara ulaşması mantığıyla çalışır. Arama motoru, web sitelerinde kullanılan bazı kriterlere göre sitelere sıralamada yer verir. Sitelerin Google sıralamasındaki yeri sabit değildir. Yapılan çalışmaların sürekliliği, SEO uyumlu web tasarım, sitede güncel olarak yayınlanan SEO uyumlu içerikler, sitede yayınlanan görseller, anahtar kelimelerin kullanımı gibi detaylar web sitelerinin Google sıralamasındaki yerine etki eder. Web sitelerinin kurulum aşamasında site içinde SEO’ya uygun olarak teknik çalışmalar yapılır. Web tasarımın SEO’ya uyumu da bunlara dahildir.


SEO Uyumlu Web Tasarım Nasıl Olmalıdır?

Web tasarımın kullanıcıların kolay kullanımına uygun olması, zor bir tasarım olmaması, siteye giren kullanıcının aradığını kısa süre içinde bulabilecek olması, karmaşık yapıda bir web tasarım olmaması, web tasarım renkleri konusuna özellikle dikkat edilmesi ve caydırıcı değil ikna edici olması gibi detaylara önem vermek gerekir. S Web Tasarım tüm bu noktalara dikkat ederek ve bu bilinçle çalışmalarına devam eder. Ayrıca doğru anahtar kelime kullanımı da SEO için büyük önem taşır. Anahtar kelimeler çeşitli araçlar kullanılarak tespit edilebilir. Anahtar kelime demek internet kullanıcılarının arama motorunda en çok arattığı kelimeler ve kelime öbekleri anlamına gelir.